Jak udělat kufr ze střechy auta?

Dnes si můžeme vybrat. Chceme elegantní sedan, kompaktní hatchback, rodinné kombi, prostorné MPV,  terénní SUV... Každý má jiná kritéria na jejichž základě si vybírá. Na jednom se však shodneme všichni. Ať už si vybereme jakoukoliv variantu, vznikají situace, kdy se naše potřeby na prostor v kufru mění. Někdy bychom nejraději naše úžasné kombi zkrátili, abychom mohli pohodlně zaparkovat v těsnějších prostorech nákupního centra. Jindy jsou naopak situace, kdy je nám i velký kufr kombíku malý.

Pro takové případy je ideálním řešením střešní box.  Nabízí další velkorysý prostor na střeše auta. Při rozhodování, zda si box koupit, a který si vybrat, je třeba vzít do úvahy více aspektů.

Velikost a tvar boxu.

Všichni výrobci shodně uvádějí, že nejefektivnější, co se aerodynamiky týká, jsou dlouhé a nižší boxy. Ideální volbou jsou rovněž pro lyžaře, protože pojmou i delší lyže. Je však třeba si uvědomit, že vzhledem k ceně boxů a malému rozdílu v aerodynamických vlastnostech se vyplatí koupit box s co největším objemem. Přeprava na lyžování dnes nepředstavuje problém jen s přepravou lyží. Objemnější box pohodlně pojme celé rodině nebo skupině přátel také lyžáky, helmy a všechny drobnosti, které vozíme "kdyby náhodou". V létě je to neocenitelný pomocník pro rodiny, které cestují na dovolenou autem.

V nabídce máme boxy s délkou 130cm až 230cm a objemem od 300l až do 630l.

Výška auta.

Limitujícím faktorem může být výška auta s naloženým boxem. Jestliže potřebujete parkovat v podzemních garážích a parkovištích, je třeba zvláště u vyšších vozidel počítat s dalším nárůstem výšky. Jsou garáže, kam se s boxem na vyšším autě nevejdete. V těchto případech je skutečně hlavním kritériem pro výběr boxu jeho výška. V naší nabídce najdete exkluzivní box Yakima SkyBox LoPro s výškou pouze 29cm a velkorysým objemem až 425l.

Skladování.

Obrovským dilematem je u boxů jejich skladování v mimo sezónním období. Pro toho, kdo vlastní garáž existuje elegantní řešení jak box uložit – speciální držák boxu, který jej pohodlně vyzdvihne ke stropu garáže. Aby se předešlo případnému poškození boxu při skladování či manipulaci, je velkým pomocníkem ochranný obal na box. Obal je vyroben z jemného flaušového materiálu a ochrání box před nečistotami a poškrábáním, jeho nabídku najdete zde.

Cena boxu.

Pokud nepotřebujete větší zavazadlový prostor nepřetržitě, pak je nákup boxu  rozhodně ekonomičtější řešení než investice do většího auta. Kvalitní střešní boxy máme v nabídce již od 8.500,- Kč. Jedná se o dlouhodobou investici a box můžete využívat dále i pokud se rozhodnete automobil vyměnit.

Diskuze
Přidat nový příspěvek
Doposud nejsou žádné diskuzní příspěvky
Přidejte se k nám na Facebooku
Facebook
Newsletter
Nepřehlédněte naše akce a novinky.