Proč si vybrat střešní nosič Whispbar?

TECHNOLOGIE NOSIČŮ

Tvar

Střešní nosiče Whispbar jsou o generaci před svými konkurenty. Byly navrženy lidmi, kteří nosiče denně používají už téměř 30 let, plus mají velké zkušenosti z aeronautiky. Roky práce a výzkumů přinesly něco, co příroda věděla už odjakživa – ptáci nemají hranatá křídla.

                                                

Změna nosičů na aerodynamický tvar přinesla prakticky úplné odstranění nepříjemné hlučnosti a těměř nulový vliv na spotřebu auta. Ocení to zejména ti, kteří neradi neustále montují a demontují nosiče ze střechy.

Materiály, vybavenost

Odhlédneme-li od aerodynamického tvaru nosičů, je to absolutní kvalita materiálů, designu a celkového zpracování, co posouvá tyto nosiče daleko před jejich konkurenci. Skutečně je potřebujete chytit do ruky, abyste to ocenili. Každý, kdo už někdy měl něco do činění se střešními nosiči si určitě všimne množství propracovaných „detailů“, které vcelku dělají Whispbar nosiči č.1.


Navíc, nejen že montáž a demontáž nosičů je maximálně jednoduchá, ale také nářadí k montáži (je-li potřeba) je schované přímo tam, kde jej potřebujete - pod krytem patky.

Nosiče Whispbar jsou rovněž vysoce odolné. Přestože je výrobcem udávána nosnost 75kg, bezproblémově absolvovaly City Crash test až na 100kg.

Vysoký stupeň univerzálnosti

Častým nedostatkem střešních nosičů je, že když si po čase koupíte nové auto, musíte si na něj koupit také nové střešní nosiče, protože ty staré nepasují. A to jsou zbytečné náklady navíc.

Nosiče Whispbar jsou vybaveny patentovanou technologií Smart-FootTM. Patka nosiče je stejná pro jakýkoliv typ auta a střechy, bez ohledu na způsob uchycení. Dokonce je jedno, zda máte auto s plochou střechou anebo s podélnými střešními nosiči (hagusy)! Přizpůsobení uchycení podle typu střechy zabezpečuje montážní kit.

Vy si tedy zakoupíte základní nosič a montážní kit podle typu svého auta.

Pokud později vyměníte auto, koupíte si pouze nový montážní kit a svůj původní nosič používáte dále.

Tuto univerzálnost můžete využít například tak, že si s kolegou, známým anebo sousedem koupíte pouze jeden nosič + dva montážní kity a nosič si můžete půjčovat.

Možnost dalšího používání nosičů na jiném autě je limitována pouze možnými rozdíly v rozměrech střechy původního a nového auta. Nosiče s přesahem (Through Bar) jsou díky možnosti větších posunů patky na tyči mnohem univerzálnější, než nosiče uzavřené nebo speciální nosiče na podélníky. Například typ S15 je rozměrově vhodný pro 380 modelů aut, typ S16 pro 420 modelů aut a S17 pro 110 modelů aut.

Snižujeme hluk, šetříme spotřebu

Všechny dostupné střešní nosiče mají jedno společné – jízda s nimi způsobuje, zejména při vyšších rychlostech, nepříjemné hučení, které se při delší jízdě stává často nesnesitelným. Proto, pokud na nich právě nic nepřepravujete (nainstalované střešní boxy částečně vylepšují aerodynamiku nosičů), putují nosiče ze střechy ihned dolů. Někteří výrobci se snažili tento problém eliminovat takzvanými „aero“ tyčemi, výsledek je ale spíše kosmetický, než zásadní.

Po čtyřech letech vývoje přichází výrobce s tichou revolucí: patentované střešní nosiče Whispbar™ ve tvaru křídla.


Snížení aerodynamického odporu na minimum znamená při jízdě téměř úplnou nehlučnost nosičů a to při jakékoliv rychlosti auta. Porovnávací testy ve větrném tunelu prokázaly hlučnost nižší až o 70%(!) oproti jiným nosičům. Video s jedním z testů si můžete prohlédnout zde.


Kromě tvaru nosiče má podíl na odstranění hlučnosti rovněž zakrytí T-drážky z její vnitřní strany. Při montáži příslušenství ji nevyndáváte, ale jen prstem stlačíte dolů. Drážka tak zůstává zakrytá po celé délce bez ohledu na to, zda na nosičích máte namontované nějaké příslušenství nebo ne. Zaručeně také krycí gumu neztratíte, ani nezapomenete. Jízda s odkrytou drážkou totiž způsobuje nepříjemné pískání.


 

Nosiče Whispbar™ kvůli hlučnosti ze střechy dávat dolů určitě nebudete!
Máte-li na svém autě střešní nosiče často, určitě pro Vás nebude zanedbatelný ani fakt, že s nosiči Whispbar™ se, na rozdíl od běžných nosičů, téměř vůbec nezmění spotřeba auta.
Víte, že při najetí cca 45.000 km ušetříte tolik paliva, že máte naše nosiče úplně ZADARMO?
Také proto byl Whispbar™ na Automechanice 2008 oceněn jako ekologický produkt a zařazen do Greendirectory.

Speciální model nosičů pro auta s podélníky

Pro mnoho řidičů, zejména majitelů SUV-ček, namontování střešních nosičů a střešního boxu znamená, že se nevejdou do garáže. Musí proto vždy před „ustájením“ auta demontovat střešní box. Většinou přitom celková výška auta přesahuje výšku brány do garáže jen o pár centimetrů (2-5).

Whispbar nabízí nejen účinné, ale také vysoce estetické řešení. Speciální nosiče pro montáž mezi podélné střešní nosiče (hagusy). Jejich namontováním se výška auta prakticky vůbec nezmění a Vy tak získáte potřebné centimetry, které umožní vjezd auta do garáže i s namontovaným střešním boxem.

Po designové stránce vypadají tyto speciální střešní nosiče minimálně tak dobře (ale často ještě mnohem lépe), jako nosiče továrně montované do některých typů aut.

     

          

  K montáži těchto nosičů nepotřebujete žádnou přídavnou redukci, speciální patky, montážní kit ani cokoliv jiného.  
         
  Dokonce i imbusový montážní klíč je umístěn tak, že jej máte kdykoliv k dispozici.                  Nosiče jsou samozřejmě uzamykatelné.  

 

Diskuze
Přidat nový příspěvek
Doposud nejsou žádné diskuzní příspěvky
Přidejte se k nám na Facebooku
Facebook
Newsletter
Nepřehlédněte naše akce a novinky.