Recenze - nosič na jízdní kolo Thule Packn Pedal

Recenze na nosič na jízdní kolo Thule Packn Pedal 

Thule přišlo na trh s nosičem Thule Packn PedalMěl by to být univerzální nosič na kolo, který je možné namontovat na jakýkoliv rám jízdního kola. Je možné k němu dokoupit bohaté příslušenství, a to z něj dělá komplexní produkt. Rozhodli jsme se ho pro Vás vyzkoušet.

Na trhu je samozřejmě dostupných spousta nosičů. Tento je ale úplně jiný. Máte-li celo odpružené jízdní kolo anebo kolo s kotoučovými brzdami a  pokoušeli jste se na něj sehnat a namontovat nosič, znamenalo to vybavit se značnou dávkou trpělivosti a technické zručnosti. Konečně někdo vyslyšel prosby fanoušků cyklistiky a přišel  na trh se skutečně univerzálním nosičem. Zde opravdu platí, že v jednoduchosti je krása. Thule upustilo od přešpekulovaných adaptérů a komplikované konstrukce a vybralo se cestou čtyř pevných nylonových popruhů. A víte co? Skutečně to funguje!

 

Univerzálnost: dáváme 10 bodů.

Univerzálnost je největší devizou tohoto nosiče.  Nosič je možné bez problémů namontovat na silniční kolo,  horské kolo, na kolo s kotoučovými brzdami, či celo odpružený rám. Proto hodnotíme univerzálnost nejvyšší možnou známkou.

 

Montáž: dáváme 8 bodů.

Aby mohl být tento nosič univerzálně použitelný, jsou při montáži nutná jistá nastavení. Toto může být obtěžující při první instalaci a samozřejmě i časově náročnější. Při každé další instalaci už máte nosič nastavený a čas potřebný k montáži je výrazně kratší.

 

V balení nosiče Thule Packn Pedal najdete všechno, co k instalaci potřebujete, a také 3 různé délky nosných vzpěr. Co můžeme doporučit je, abyste si nosič nastavili (vybrali potřebné délky vzpěr a složili jej předem) a teprve takto připravený montovali přímo na jízdní kolo.

Strháváme 2 body za náročnější prvoinstalaci. Opakovanou montáž bychom už hodnotili jako jednoduchou a časově nenáročnou.

 

Stabilita a nosnost: dáváme 10 bodů.

Přiznáváme se, že náš první dojem z nosnosti tohoto nosiče byl značně skeptický. Přeci jen pocit, že nějaké 4 popruhy udrží více než 4 pořádné šrouby ... Udávaná nosnost 25 kg je však reálná a v porovnání s jinými nosiči výrazně vyšší. Hliníkovo plastová konstrukce poskytuje opěrný rám, který je velmi robustní. Způsob, jak je nosič namontovaný vlastně přenáší nosnost přímo na kolo a při pořádném dotažení jsme na něj bez obav naložili náklad na horní hranici nosnosti bez toho, aby se jakkoliv posunul, kýval a podobně. Hodnotíme nejvyšší známkou. Pro nás největší překvapení!

 

Zabezpečení nosiče: dáváme 10 bodů.

Toto je kapitola sama pro sebe. Vlastně dostává význam jen u tohoto nosiče. Klasické nosiče uvolníte z jízdního kola jednoduchým uvolněním šroubků a matic. Thule Packn Pedal však přišel s něčím jako uzamknutí nosiče. Nylonové popruhy totiž po utažení k rámu kola neuvolníte bez použití speciálního klíčku (součást balení). Případné odcizení nosiče z jízdního kola tedy není možné bez poškození nosiče (přeřezání popruhů).

 

Hmotnost: dáváme 7 bodů.

Nepřekvapilo nás, že hmotnost tohoto nosiče je o něco vyšší. Hliníkovo plastová konstrukce je poměrně robustní. Hmotnost je tedy vyšší než u konkurence. Podle nás ale není podstatné, zda samotný nosič váží o nějakých 100g až 200g více, když na něj můžeme naložit 25kg. Raději robustnější nosič s nějakou hmotností navíc, který je pevný a spolehlivý, než lehčí nosič, který se nám zřítí pod nákladem.

 

Komfort a kvalita provedení: dáváme 10 bodů.

Samotný nosič vypadá perfektně. Je zřetelný rukopis Thule, který klade důraz na design a kvalitu materiálu. Nosič vypadá stejně úžasně i namontovaný na jízdním kole. Co se týká komfortu použití, konstrukce je tak pevná a stabilní, že si při jízdě ani neuvědomíte, že ho máte namontovaný. Rovněž pozitivně hodnotíme bohaté příslušenství, které je možné k nosiči dokoupit. Praktický a stylový nákupní košík Packn Pedal Basket nebo také Packn Pedal Side Frames  - rámy k upevnění postranních tašek. Dáváme plný počet bodů.

 

Shrnutí:

Thule Packn Pedal je výrobek, na který cyklistická veřejnost čekala. Minimálně pro majitele jízdních kol speciální konstrukce je tento nosič jediným řešením. Jde o moderní, designově a funkčně propracovaný produkt. Těžko najdete na trhu nosič s podobným praktickým využitím. Podle nás je to produkt pro každého.

 
Diskuze
Přidat nový příspěvek
Karolina
Thule je skvela znacka koukala jsem se, ze se daji sehnat super veci na strance neumax. :)
20.12.2018 o 12:08:16Reagovat
Přidejte se k nám na Facebooku
Facebook
Newsletter
Nepřehlédněte naše akce a novinky.