Recenze - nosič na jízdní kolo Thule Packn Pedal

Recenze na nosič na jízdní kolo Thule Packn Pedal 

Thule přišlo na trh s nosičem Thule Packn PedalMěl by to být univerzální nosič na kolo, který je možné namontovat na jakýkoliv rám jízdního kola. Je možné k němu dokoupit bohaté příslušenství, a to z něj dělá komplexní produkt. Rozhodli jsme se ho pro Vás vyzkoušet.

Na trhu je samozřejmě dostupných spousta nosičů. Tento je ale úplně jiný. Máte-li celo odpružené jízdní kolo anebo kolo s kotoučovými brzdami a  pokoušeli jste se na něj sehnat a namontovat nosič, znamenalo to vybavit se značnou dávkou trpělivosti a technické zručnosti. Konečně někdo vyslyšel prosby fanoušků cyklistiky a přišel  na trh se skutečně univerzálním nosičem. Zde opravdu platí, že v jednoduchosti je krása. Thule upustilo od přešpekulovaných adaptérů a komplikované konstrukce a vybralo se cestou čtyř pevných nylonových popruhů. A víte co? Skutečně to funguje!

 

Univerzálnost: dáváme 10 bodů.

Univerzálnost je největší devizou tohoto nosiče.  Nosič je možné bez problémů namontovat na silniční kolo,  horské kolo, na kolo s kotoučovými brzdami, či celo odpružený rám. Proto hodnotíme univerzálnost nejvyšší možnou známkou.

 

Montáž: dáváme 8 bodů.

Aby mohl být tento nosič univerzálně použitelný, jsou při montáži nutná jistá nastavení. Toto může být obtěžující při první instalaci a samozřejmě i časově náročnější. Při každé další instalaci už máte nosič nastavený a čas potřebný k montáži je výrazně kratší.

 

V balení nosiče Thule Packn Pedal najdete všechno, co k instalaci potřebujete, a také 3 různé délky nosných vzpěr. Co můžeme doporučit je, abyste si nosič nastavili (vybrali potřebné délky vzpěr a složili jej předem) a teprve takto připravený montovali přímo na jízdní kolo.

Strháváme 2 body za náročnější prvoinstalaci. Opakovanou montáž bychom už hodnotili jako jednoduchou a časově nenáročnou.

 

Stabilita a nosnost: dáváme 10 bodů.

Přiznáváme se, že náš první dojem z nosnosti tohoto nosiče byl značně skeptický. Přeci jen pocit, že nějaké 4 popruhy udrží více než 4 pořádné šrouby ... Udávaná nosnost 25 kg je však reálná a v porovnání s jinými nosiči výrazně vyšší. Hliníkovo plastová konstrukce poskytuje opěrný rám, který je velmi robustní. Způsob, jak je nosič namontovaný vlastně přenáší nosnost přímo na kolo a při pořádném dotažení jsme na něj bez obav naložili náklad na horní hranici nosnosti bez toho, aby se jakkoliv posunul, kýval a podobně. Hodnotíme nejvyšší známkou. Pro nás největší překvapení!

 

Zabezpečení nosiče: dáváme 10 bodů.

Toto je kapitola sama pro sebe. Vlastně dostává význam jen u tohoto nosiče. Klasické nosiče uvolníte z jízdního kola jednoduchým uvolněním šroubků a matic. Thule Packn Pedal však přišel s něčím jako uzamknutí nosiče. Nylonové popruhy totiž po utažení k rámu kola neuvolníte bez použití speciálního klíčku (součást balení). Případné odcizení nosiče z jízdního kola tedy není možné bez poškození nosiče (přeřezání popruhů).

 

Hmotnost: dáváme 7 bodů.

Nepřekvapilo nás, že hmotnost tohoto nosiče je o něco vyšší. Hliníkovo plastová konstrukce je poměrně robustní. Hmotnost je tedy vyšší než u konkurence. Podle nás ale není podstatné, zda samotný nosič váží o nějakých 100g až 200g více, když na něj můžeme naložit 25kg. Raději robustnější nosič s nějakou hmotností navíc, který je pevný a spolehlivý, než lehčí nosič, který se nám zřítí pod nákladem.

 

Komfort a kvalita provedení: dáváme 10 bodů.

Samotný nosič vypadá perfektně. Je zřetelný rukopis Thule, který klade důraz na design a kvalitu materiálu. Nosič vypadá stejně úžasně i namontovaný na jízdním kole. Co se týká komfortu použití, konstrukce je tak pevná a stabilní, že si při jízdě ani neuvědomíte, že ho máte namontovaný. Rovněž pozitivně hodnotíme bohaté příslušenství, které je možné k nosiči dokoupit. Praktický a stylový nákupní košík Packn Pedal Basket nebo také Packn Pedal Side Frames  - rámy k upevnění postranních tašek. Dáváme plný počet bodů.

 

Shrnutí:

Thule Packn Pedal je výrobek, na který cyklistická veřejnost čekala. Minimálně pro majitele jízdních kol speciální konstrukce je tento nosič jediným řešením. Jde o moderní, designově a funkčně propracovaný produkt. Těžko najdete na trhu nosič s podobným praktickým využitím. Podle nás je to produkt pro každého.

 
Diskuze
Přidat nový příspěvek
Doposud nejsou žádné diskuzní příspěvky
Přidejte se k nám na Facebooku
Facebook
Newsletter
Nepřehlédněte naše akce a novinky.