ALUMINED - hliníkový strešný box

Potřebujete poradit?

Napište nám na office@autohaus.cz

25 990 Kč včetně DPH
  původně: 34 500 Kč
Hodnocení
Hodnotit mohou jen přihlášení uživatelé.
původně
34 500 Kč
Dostupnost:
Skladem
Počet: ks

Celosvětově první hliníkový střešní box s jedinečným designem, připomínajícím diamant.

       

DESIGN

Estetickou duši designových fajnšmekrů potěší tento ručně vyráběný, propracovaný  střešní box. Kryt, který tvoří 27 symetrických ploch, je přitom vytvořen pouze z jediného kusu hliníku, svařeného pouze šesti precizními sváry. Denní světlo se na jednotlivých částech láme do zajímavých odstínů, čímž vzbuzuje pozornost okolí. Pokud jste se právě nadchli při představě, že by se tento hliníkový diamant krásně vyjímal na Vašem autě, pak je určen právě pro Vás.

Česko-slovenské patrioty určitě zaujme, že tento unikát se zrodil na Slovensku a tam se také vyrábí. Každý box ručně svařují trénovaní svářeči se zkušenostmi s hliníkem. Sváry se následně ručně brousí a pozorně kontrolují. Finální povrchovou úpravu je do jisté míry možné přizpůsobit i přání zákazníka. Kompletizace boxu a montáž finálních komponentů se dělá rovněž ručně.


MATERIÁL

Hliník je v automobilovém průmyslu velmi populární pro svoji pevnost a lehkost. Boxy Alumined jsou v porovnání s plastovými boxy robustnější, ale přitom jsou váhově téměř identické. Materiál a táhlé lomy podporují tuhost boxu, takže ve výsledku jsou boxy Alumined příjemné při otevírání a zavírání, protože se víko absolutně nekroutí a neohýbá.

Od dvoumilimetrového hliníkového těla boxu Alumined lze očekávat mnohem větší odolnost vůči slunci, mrazu, vodě i času. Hliníkový box ALUMINED byl rovněž vystaven spolu s plastovým boxem teplotnímu testu na pár hodin poledního přímého slunce a výsledná teplota byla po 3,5 hodinách v hliníkovém boxu o 4,5 °C nižší než v boxu plastovém.

Pro někoho bude zřejmě důležitý také fakt, že box Alumined je díky hliníku, a také ocelovým výztuhám přivařeným z vnitřní strany jednoznačně nejbezpečnější co se týká rizika vykradení boxu. Dostat se do něj není ani zdaleka tak jednoduché jako do mnohých plastových boxů. Proto i dražší lyže či jiná zavazadla zůstanou v boxu v bezpečí.

Pro milovníky rychlosti bude zajímavá informace, že box je i při vysokých rychlostech mimořádně tichý a crash testy pro Alumined dopadli více než výborně.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VÝBAVA

Box Alumined je jednostranně otevíratelný s dvěma hydraulickými vzpěrami. Uzamykatelný je tříbodovým zámkem, uloženým v kovovém pouzdře. Pro upínání k příčníkům slouží čtyři 8mm T-bolty s podložkou a širokou maticí. Spodní část boxu je vystlaná gumovou podložkou. Součástí balení jsou i dva upínací popruhy  k zajištění nákladu.

 

   

 

 

 

 

 

   

Tento box je určitě pro lidi, kteří se chtějí odlišovat. Není možné si ho na autě nevšimnout, zejména za slunečného počasí, kdy háže zajímavé odlesky. Výbornou známku od nás dostává rovněž za snadnost otevírání / zavírání a celkovou bezpečnost boxu.

Naopak jednostranné otevírání by mohlo trochu překážet zejména lyžařům s vyšším autem, kdy je ztížený přístup k lyžím na druhé straně boxu. Cena, i když je odpovídající, bude přeci jen pro mnohých překážkou.
 

 

Vnější rozměry
Délka (cm) 220 
Šířka (cm) 74 
Výška (cm) 30 
Kapacita
Objem (litrů) 330 
Upevnění U - profil 
Barva stříbrná 
Zamykání 3-bodové 
Materiál hliník 
Protismyková podložka ano 
Upevňovací popruhy ano 
Otevírání jednostranné 
Otevírací mechanizmus Plynové písty 
Diskuze
Přidat nový příspěvek
Doposud nejsou žádné diskuzní příspěvky
Přidejte se k nám na Facebooku
Facebook
Newsletter
Nepřehlédněte naše akce a novinky.